Hírek
2021. Augusztus 27. 18:09, péntek |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Másfél tonna kokaint foglalt le a rendőrség Montenegróban

A montenegrói rendőrség közel másfél tonna kokaint foglalt le a főváros Zeta nevű részében, egy raktárban - közölte a montenegrói közszolgálati televízió (TVCG) pénteken.
A nagy mennyiségű kábítószer, amely egy banánszállítmányt tartalmazó konténerben volt elrejtve, Montenegró történetének eddigi legnagyobb fogása. A bűncselekménnyel összefüggésben két embert őrizetbe vettek - közölte a rendőrség.
A Dan című montenegrói független hírportál szerint a raktárban 1400 csomag kokaint találtak, összesen 1600 kilogrammot. A drog "COVID" felirattal ellátott csomagokban volt. A szállítmány Montenegró egyik legnagyobb kikötőjén, Baron keresztül érkezhetett az országba.
Dritan Abazovic kormányfőhelyettes gratulált a rendőrségnek a péntek éjszakai akcióhoz.
"Micsoda bravúr a montenegrói rendőrség részéről" - írta Abazovic a Twitter-bejegyzésében. Majd még hozzáfűzte: "Azt tesszük, amit megígértünk, nem engedjük, hogy Montenegró a bűnözők országává váljon".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.