Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Szeptember 05. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Az elmúlt napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására megáradt a Lugosi-árok Székesfehérvár Maroshegy városrészében, ezért mintegy száz ingatlant ürítettek ki kedd este

- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. A közlemény szerint a lakosságvédelmi intézkedés során a rendőrök a katasztrófavédelem munkatársaival közösen közel hatvan embert telepítettek ki ideiglenesen a Székely utcából, őket az egyik fehérvári kollégiumban helyezték el.

Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a patak még nem öntött ki, de a belvíz már a külterületen található, zártkerti ingatlanokat veszélyezteti.

A város hivatalos honlapján található járási helyi védelmi bizottsági határozat szerint felkérték az áramszolgáltatót, hogy a szükséges megelőző intézkedéseket tegye meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.