Hírek
2021. Március 05. 13:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megégett holttestet találtak a tűzoltók egy szabadtéri tűz oltása során Pécsen
Megégett holttestet találtak a pécsi tűzoltók egy szabadtéri tűz megfékezésekor csütörtök este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményében azt írta, hogy csütörtök este egy szabadtéri tűzhöz riasztották a pécsi tűzoltókat, akik egy körülbelül száz négyzetméteren égő gazos terület oltása közben egy fabódét és mellette egy megégett holttestet találtak.
A szóvivő közlése szerint a tűz keletkezési okát és annak pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem, ahogy azt is, hogy a bódéról terjedt-e át a tűz a növényzetre, vagy fordítva történt az eset.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban egyre többen kezdték meg a kerti munkákat, emiatt emelkedett a szabadtéri tüzek száma. A kerti zöldhulladékot csak ott szabad elégetni, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
