Hírek
2022. December 03. 16:54, szombat |
Belföld
Forrás: Mandiner.hu
Meghalt Hegedüs Zsuzsa szociológus, Orbán Viktor korábbi főtanácsadója

Hosszan tartó, súlyos betegséget követően, életének 76. évében szombat reggel meghalt Hegedüs Zsuzsa szociológus, filozófus
A Mandiner.hu azt írja, hogy Hegedüs Zsuzsa szombat reggel hét órakor halt meg, az értesülést megerősítette Hegedüs Zsuzsa egyik rokona is, majd a miniszterelnök is elbúcsúzott tőle közösségi oldalán.
Hegedüs Zsuzsa a 70-es években Párizsba emigrált, ott szerzett szociológusi diplomát. A rendszerváltozás után az SZDSZ szellemi keménymagjához tartozott, a Tégy a gyülölet ellen mozgalom alapítója volt. A 2000-es években a 2006 októberi 23-i tömegveretés után szembefordult nyilatkozataiban a Gyurcsány Ferenc vezette MSZP-SZDSZ kormánnyal. Az Orbán-kormányok alatt miniszterelnöki főtanácsadó volt, kivette a részét a jobboldal romaintegrációs politikájából.
Hegedüs Zsuzsa Orbán Viktor korábbi főtanácsadója is volt, valamint a Minden gyerek lakjon jól! alapítvány kuratóriumi elnöke. Orbán Viktor tusványosi beszéde után, 2022 nyarán lemondott tisztségéről. Később azonban – miután a kormányfő pontosított a kijelentéseit – azt mondta, hogy a lemondása okafogyottá vált, és elfogadja a miniszterelnök magyarázatát.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 04. 16:57, szombat | Belföld
OKF: már 2300 felett a tűzoltói munkák száma
Továbbra is sok munkát ad a vihar a tűzoltóknak elsősorban a Dunántúlon, szombaton kora délután országszerte már meghaladta a 2300-at a beavatkozások száma.
2023. Február 04. 16:56, szombat | Belföld
Kormányzati ciklusokon átívelő egészségügyi stratégia kialakítását követeli a Magyar Orvosi Kamara
2023. Február 04. 10:02, szombat | Belföld
Vihar - Vasútvonalak és autópálya-pihenő működését is akadályozzák kidőlt fák
Zirc és Veszprém, valamint Dombóvár és Kaposvár között vonatpótló autóbuszok közlekednek, az M1-es autópálya Hanság pihenőjét pedig mindkét irányban lezárták fakidőlések miatt - közölte a Mávinform és az Útinform szombaton.
2023. Február 04. 10:01, szombat | Belföld
Megölte szomszédját egy férfi Esztergomban
Megölte szomszédját egy férfi Esztergomban pénteken, a rendőrök a bejelentést követő fél órán belül elfogták a gyanúsítottat - közölte a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon.