Hírek
2011. November 12. 14:50, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Megsemmisülhet a Föld? - VIDEÓ
Ha a világ 2012-ben véget ér, azért egészen biztosan nem a Nap lesz a felelős – jelentették ki a NASA kutatói.
A tudósok szerint csillagunknak egyszerűen nincs elég energiája ahhoz, hogy ilyen távolságra gyilkos tűzcsóvákat bocsásson ki. A maják naptára szerint ugyan 2012. december 21. körül véget ér a világ, a NASA szakemberei szkeptikusak az apokalipszist illetően. Mások viszont különböző elméleteket gyártanak arról, mi is semmisíthetné meg Földünket.
Az egyik népszerű elmélet szerint egy hatalmas napkitörés fog véget vetni bolygónknak. Napunk most valóban 11 éves ciklusa csúcsa felé tart, ám a tudósok inkább 2013-ra, 2014-re várják a legnagyobb napviharokat. De szerintük ezek egyáltalán nem okozhatják a Föld pusztulását, hiszen hasonló naptevékenységek mindig is léteztek, s lám, bolygónk még mindig él és virul.
Csillagunk „időjárása” valóban hat a bolygónkra, a kitörések időlegesen megváltoztathatják a légkör felső rétegeit, zavarokat okozhatnak a műholdas sugárzásban, a koronaanyag-kilökődés nyomán pedig 5 millió km/órás sebességgel a Föld felé száguldó részecskék még nagyobb problémát okozhatnak: legrosszabb esetben a távközlési berendezések is használhatatlanná válnának. Ám a földi életet ez sem veszélyeztetné igazán.
A nemrég a közelünkben járt Elenin üstököstől is többen azt várták, hogy hatalmas földrengéseket, szökőárakat okoz, megsemmisítve a földi életet. A világvégét várók azonban csalatkoztak: az Elenin egyszerűen darabjaira hullott, mivel túl közel süvített el a Nap mellett.
A Nibiru bolygóra sokan szintén az apokalipszis ügynökeként tekintenek. A Földnél négyszer nagyobb égitest szerintük jövőre beleütközik bolygónkba, s természetesen megsemmisíti azt. Ezzel az elmélettel egyetlen probléma van: a Nibiru (más nevén X-bolygó) nem létezik – mondta nemrég Don Yeomans, a NASA földközeli objektumokat vizsgáló részlegének egyik vezetője. Yeomans egyébként azt is elárulta, semmilyen apokaliptikus előkészületeket nem tervez, nincs túlélő-felszerelése, nem raktározott el extra élelmiszert 2012-re. Szerinte ugyanis egyelőre semmi nem veszélyezteti a Földet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
