Hírek
2021. Február 01. 08:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Menczer: vakcinabeszerzésben Magyarország megelőzte az uniós tagállamokat
A koronavírus elleni vakcinabeszerzésben Magyarország megelőzte az uniós tagállamokat
- közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tájékoztatásért és az ország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára vasárnap a Facebook-oldalán. Menczer Tamás videójában kiemelte: a vakcinabeszerzésnél minden nap számít, "aki időt nyer, életet nyer". A vakcina ment életet és munkahelyet, és a vakcina vezet vissza a normális élethez.
Az elmúlt hónapok eseményeit összegezve elmondta: Brüsszelből nagyon kevés vakcina érkezik. A magyar kormány ezért tárgyalni kezdett Oroszországgal, a magyar gyógyszerészeti hatóság pedig engedélyezte az orosz vakcinát. Emiatt a baloldal és Brüsszel folyamatosan támadja a magyar kormányt.
Ezután Angela Merkel német kancellár bejelentette, hogy tárgyalni kezdett az orosz vakcináról - mondta a KKM államtitkára, aki szerint ezzel is jelezte a német kancellár, hogy "ez a vakcina fontos, és szükség van rá".
Kínával kapcsolatban ugyanez történt - jegyezte meg Menczer Tamás, kifejtve: a magyar kormány tárgyalni kezdett Kínával, a magyar gyógyszerészeti hatóság pedig engedélyezte a kínai vakcinát. Brüsszel és a baloldal ismét támadja a magyar kormányt.
Ezt követően Markus Söder bajor miniszterelnök is a kínai vakcina fontosságáról beszélt - tette hozzá.
Menczer Tamás azt mondta: az elmúlt hónapokban azt lehetett látni, hogy Magyarország a vakcinabeszerzésben megelőzte az uniós tagállamokat, "megelőztük Brüsszelt".
A szerbek viszont még a magyaroknál is gyorsabbak voltak, már több mint 300 ezer embert - köztük sok vajdasági magyart - beoltottak a kínai vakcinával, és senkinél nem tapasztaltak nem kívánt mellékhatást. "Aki időt nyer, életet nyer, és minden élet számít!" - jelentette ki a KKM államtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.
