Hírek
2011. December 22. 12:37, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
MNB: 2013-ra érünk az alagút végére

A jövő évi inflációs előrejelzést a korábbi 3,9 százalékról 5 százalékra emelte csütörtökön közzétett új inflációs jelentésében a Magyar Nemzeti Bank, 2013-ban 2,6 százalék lesz.
A bruttó hazai termék (GDP) gyakorlatilag stagnál jövőre, 2013-ban 1,6 százalékkal nő.
A jövő évi GDP-előrejelzést a szeptemberi 1,5 százalékról – amelyet még szeptemberben 1 százalékra módosított – az MNB 0,1 százalékra szállította le, de a monetáris tanács megítélése szerint a legfontosabb kockázat az euróválság további mélyülése lehet, amelynek nyomán a magyar gazdaság recesszióba süllyedhet.
Emellett a magyar gazdaság kockázati megítélése is romolhat, ami a monetáris kondíciók további fokozatos, de erőteljes szigorítását indokolhatja – áll a jelentésben, amely rövid távon a jelenlegi 305 forint körüli euróárfolyammal, míg hosszabb távon a forint erősödésével számol.
Az MNB stábja által készített jelentés a jövő évi GDP-arányos államháztartási hiányt 3,7 százalékban adta meg, de a 0,9 százalékos tartalékok törlése esetén reálisnak látszik a 3 százalék alatti hiány elérése is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól