Hírek
2025. Január 24. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki
A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává
- tájékoztatta az MTI-t a tárca csütörtökön.
A közleményben emlékeztettek: az Amerikai Egyesült Államok Magyarország egyik legfontosabb kereskedelmi partnere, a kormány célja, hogy Donald Trump hivatalba lépésével új aranykor köszöntsön be a magyar- amerikai együttműködésben.
A kormány arra törekszik, hogy a két ország között enyhüljenek a vízumszabályok, helyreálljon a kettős adóztatásról szóló megállapodás és újból közvetlen járatokkal lehessen utazni Budapest és a legfontosabb amerikai városok, például New York és Washington között
- emelték ki.
Katona Bencétől a nemzetgazdasági miniszter elvárja, hogy új üzleti kapcsolatokat alakítson ki Magyarország és az Egyesült Államok között, új befektetési és finanszírozási lehetőségeket tárjon fel, valamint munkájával segítse elő a magyar vállalkozások amerikai piacon való megjelenését. Továbbá azt, hogy segítse a tervezett beruházások megvalósulását, új finanszírozási programok kidolgozását, annak érdekében, hogy az Egyesült Államok ismét hazánk három legnagyobb befektetőjének egyike legyen.
Katona Bence a Hiventures Kockázati Tőkealap-Kezelő Zrt. vezérigazgatójaként szaktudást szerzett tematikus tőkealapok felállításában, kezelésében és startup vállalkozások finanszírozásában. A Nemzeti Tőkeholding Zrt. elnök-vezérigazgatójaként az állami hátterű tőkealapok harmonikus működéséért felelt, és elindította a 600 milliárd forint keretösszegű Baross Gábor Tőkeprogramot. A Focus Ventures Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatójaként a hazai piacon már bizonyított közép- és nagyvállalatok finanszírozásában szerzett tapasztalatot. A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. elnök-vezérigazgatójaként feladata a magyar vállalkozások teljesítményének növelése, versenyképességük erősítése, ezzel hozzájárulva a hazai gazdasági növekedés bővítéséhéhez - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
