Hírek
2012. Február 01. 10:58, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Napi egy pohár tej jót tesz az agynak

Napi egy pohár tej az agyműködésre és szellemi teljesítményre gyakorolt pozitív hatása miatt különösen ajánlott - állapították meg amerikai szakemberek.
Ugyanis a kutatók bebizonyították, hogy a mentális teljesítmény és a tejfogyasztás között szoros kapcsolat van.
A kutatásban kilencszáz, 23 és 98 év közötti férfi és nő vett részt, akiknek agyműködésüket, ezen belül a memóriájukat, valamint tejfogyasztási szokásaikat vizsgálták meg. Különböző tesztek alapján megállapították, hogy a mentális teljesítmény életkortól függetlenül mindig azoknál volt a legjobb, akik naponta legalább egy pohár tejet megittak.
A kutatás azért jelentős, mert a tej és a tejtermékek mentális teljesítményre való jótékony hatásáról eddig keveset tudtak a szakemberek. Ennek az információnak a tudatában az idősebbek lassíthatják a szellemi leépülést, csupán napi egy pohár tej elfogyasztásával – írja az International Dairy Journal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.