Hírek
2017. Február 11. 09:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti/ fotók: mediaklikk.hu
Négyen már a Dal 2017 döntőjében, Kanizsa Gina a felfedezett
Kanizsa Gina (fotón) és Pápai Joci nyerte holtversenyben A Dal 2017 első elődöntőjét pénteken.
A zsűri döntésével még Radics Gigi, a tévénézők szavazataival pedig a Soulwave jutott a döntőbe a Dunán és a Duna World csatornán élőben közvetített show-műsorban. A Dal 2017 Felfedezettje-díjat Kanizsa Ginának ítélte oda a zsűri.
Kanizsa Gina dzsesszes dala, a Fall Like Rain, illetve Pápai Joci produkciója, a népi motívumokat, a roma zenét és a modern elektronikus elemeket vegyítő Origo című szám egyaránt 45 pontot kapott a zsűritől és nézőktől - az idei versenyben eddig ez a legmagasabb érték. Az énekesnő mind a négy zsűritagtól a maximális 10 pontot érdemelte ki.
A két előadóhoz képest három ponttal lemaradva végzett és harmadikként jutott tovább Radics Gigi, aki a szerelemről és a barátságról szóló See It Through című dalt énekelte.
A negyedik továbbjutó a nézők szavazataival a Soulwave előadásában a Kalandor című dal lett.
Pénteken adták át A Dal 2017 Felfedezettje-díjat, amelyet Kanizsa Gina vehetett át a Fall Like Rainért. A dal zenéjét Várallyay Petra, szövegét Várallyay Petra és Várallyay Katus írta. A 28 éves Kanizsa Gina 2015-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-ének szakán, jelenleg a Zeneakadémia mesterszakos hallgatója. Az elmúlt években számos nemzetközi a cappella versenyen kapott díjat.

Az első elődöntőben a négy zenész, énekes, dalszerző zsűritag - Zséda, Both Miklós, Frenreisz Károly és Molnár Ferenc Caramel - mellett az ötödik zsűritag ismét a közönség volt. A nézők mobilalkalmazás segítségével, valamint SMS-ben szavazhattak a produkciók elhangzása alatt 1-től 10 pontig. Ezeket összesítették, átlagolták és hozzáadták a négy zsűritag pontjaihoz.
A Dal 2017 második elődöntőjét február 11-én szombaton rendezik. Az egy héttel későbbi döntőbe nyolc produkció jut, a győztes képviseli Magyarországot az idei, immár 62. Eurovíziós Dalfesztiválon május 9. és 13. között az ukrán fővárosban, Kijevben.
A Dal 2017-ról a mediaklikk.hu/a-dal oldalon találhatók bővebb információk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
