Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2019. Március 13. 15:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nem dőlt meg a gázfogyasztási csúcs télen

Nem dőlt meg a gázfogyasztási csúcs télen

Se a napi, se a téli földgázfogyasztási rekord nem dőlt meg december eleje és február vége között - derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán közölt összesítéséből.

A legmagasabb napi fogyasztást 65 millió köbméterrel december 19-én mérték. A korábbi adatok szerint a tavalyi csúcsérték 66,5 millió köbméter volt február 27-én, 2017. január 10-én pedig majdnem 70 millió köbméter földgáz fogyott.

A téli hónapok teljes fogyasztása is alacsonyabb, mint 2016-2017-ben, hiszen a 4,36 milliárd köbméteres földgázfelhasználás elmarad a tavaly előtti 4,57 milliárd köbméter. Magasabb volt viszont, mint a 2015-2016-os 3,78 milliárd és az egy évvel ezelőtti 4,1 milliárd köbméteres téli összérték.

A fogyasztás február 23. óta folyamatosan csökken, az utolsó téli napra 32,9 millió köbméterre esett. A téli ellátásbiztonság műszaki háttere megfelelő volt, a lakossági gázfogyasztást a behozatal, a belföldi kitermelés és a tartalékok biztonságosan fedezték, tavaszra a tárolókban 1,77 milliárd köbméter földgáz maradt - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.