Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2017. Március 23. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtőinek védelmére

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtőinek védelmére

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtő területeinek védelme, valamint a vízkészletek megóvása érdekében - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. szerdán az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a 2,6 milliárd euró összköltségű Camaro-D (Cooperating towards Advanced Management Routines for land use impacts on the water regime in the Danube river basin) projekthez a Duna-menti országokból 23 partnerszervezet - köztük több minisztérium, egyetem és kutatóintézet - csatlakozott, a nemzetközi együttműködést a osztrák Szövetségi Mezőgazdasági, Erdészeti, Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium fogja össze.

A 2019-ig tartó projekttől azt várják, hogy a területhasználati és területkezelési jó gyakorlatok össszegyűjtésével és alkalmazásával javulhat a Duna vízminősége - írták. A partnerszervezetek szakemberei az együttműködés során tanulmányozhatják és elsajátíthatják azokat a technikákat, amelyeket a térség más országai alkalmaznak a vízhez kötődő területhasználatban - áll a közleményben.

Címkék: duna, vízgyűjtő, védelem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.