Hírek
2020. Április 26. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI/illusztráció: pixabay
Népszerű a nagycsaládosok autóvásárlási programja

Már közel 3300-nál jár a nagycsaládosok autóvásárlási programjában a lízing segítségével megvásárolt autók száma - közölte a Magyar Lízingszövetség az MTI-vel szombaton.
A szervezet adatai szerint márciusban 438 szerződést kötöttek, a program tavaly júliusi indulásától kezdve pedig több mint 9 milliárd forint értékű finanszírozást nyújtottak a lízingcégek a hétüléses új autókhoz.
Az első három hónapban 1459 új hétüléses - maximum 2,5 millió forintos állami támogatással megvásárolható - kocsihoz nyújtottak finanszírozást a magyar lízingcégek, a nagycsaládosok autóvásárlási programjának tavalyi júliusi rajtja óta pedig összesen 3277 járműre kötöttek szerződést - közölte a lízingszövetség.
A közlemény idézi Tóth Zoltánt, a szervezet főtitkárát, aki elmondta, hogy egy-egy szerződés esetében az átlagos finanszírozott összeg meghaladja a 2,8 millió forintot. Kedvezőnek nevezte, hogy kevés lízingkérelem nem kapott zöld jelzést a program indulása óta, a jóváhagyott igénylések aránya ugyanis továbbra is kimagaslóan nagy.
A lízingszövetség főtitkára hangsúlyozta, hogy a nagycsaládosok autóvásárlási programja jól működik és sikeresnek mondható a lízingpiac oldaláról is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.