Hírek
2019. Március 19. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Nőtt a betöltetlen munkahelyek száma az unióban
Mind az Európai Unió egészében, mind az euróövezetben nőtt a betöltetlen munkahelyek aránya a múlt év negyedik negyedében - mutatják az Eurostat adatai.
Az unió statisztikai hivatalának hétfőn közzétett jelentése szerint az euróövezetben a negyedik negyedévben 2,3 százalék volt a betöltetlen állások aránya, szemben az előző negyedévi 2,1 százalékkal és a 2017. negyedik negyedévi 2,0 százalékkal. Az EU 28 tagállamában a betöltetlen állások aránya 2,3 százalék volt az előző negyedévi 2,2 százalékkal és az egy évvel korábbi 2,0 százalékkal szemben.
Az euróövezetben az iparban és az építőiparban a munkahelyek 2,0 százaléka a szolgáltató szektorban pedig 2,6 százaléka volt betöltetlen. Az EU egészében ugyanez az arány 2,1 százalék, illetve 2,6 százalék volt.
A betöltetlen munkahelyek aránya 2018 utolsó negyedében az unió 20 tagállamában nőtt, négyben nem változott, négyben pedig csökkent.
A betöltetlen állások aránya 2018 utolsó negyedében Csehországban volt a legmagasabb (6,0 százalék), majd Belgium és Németország következett (3,4 százalék).
Az Eurostat adatai szerint Magyarországon a gazdaság egészében a múlt év utolsó három hónapjában 2,7 százalék volt a betöltetlen munkahelyek aránya az előző negyedévi 2,8 százalékkal, illetve az egy évvel korábbi 2,4 százalékkal szemben.
Az iparban és az építőiparban ez az arány 2,9 százalékról 3,0 százalékra, a szolgáltatásokban 2,4 százalékról 2,6 százalékra emelkedett 2017. utolsó negyedéhez képest.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
