Hírek
2015. December 09. 15:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nőtt a biztonságérzetünk a rendőrség szerint

Az elmúlt két évben jelentősen nőtt az emberek biztonságérzete - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva a rendőrség szerdán a honlapján.
A KSH felmérése szerint a "Mennyire érzi magát biztonságban sötétedés után, ha a lakhelye környékén sétál?" kérdésre 2013-ban a válaszadók 65 százaléka számolt be arról, hogy biztonságban érzi magát, a 2015-ös felmérésben ez az arány 74 százalékra emelkedett.
Bár településtípus szerinti bontásban a községekben élők esetén a legmagasabb (79 százalék) azok aránya, akik biztonságban érzik magukat, a 2013 és 2015 között kimutatható pozitív változás mértéke Budapesten a legerőteljesebb: 14 százalékponttal nőtt azok aránya, akik biztonságban érzik magukat - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.