Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2019. Július 15. 07:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nyaralás közben gyakoribbak a sérülések

Nyaralás közben gyakoribbak a sérülések

Nyaralás közben a szokásosnál többen sportolnak, és eközben gyakoribbak a sérülések, pedig kellő körültekintéssel ezek megelőzhetők lennének - mondta Gáspár Szabolcs ortopéd-traumatológus főorvos az M1-en vasárnap.

A szakértő kifejtette, hogy Magyarországon az ajánlatosnál kevesebben sportolnak év közben, nyáron viszont, főként a nyaralás alatt többet mozognak az emberek, amire nincsenek felkészülve. Ilyenkor gyakoriak például a foci, illetve más labdajátékok miatti, valamint a kirándulások közben bekövetkezett sérülések.

A főorvos a jellemzőek között említette a térdízületi és a bokasérüléseket, valamint az esések miatti töréseket. A nyári balesetek inkább a fiatalokat és a középkorúakat érintik.

Az esetek nagy része meggondolatlanság miatt következik be, ezek kellő odafigyeléssel megelőzhetőek lennének. Az edzettségi szintnek megfelelő mozgásformát kellene választani, illetve be kellene melegíteni sportolás előtt, úgy sokkal kevesebb sérülés történne - hangsúlyozta a szakértő.

Címkék: nyár, nyaralás, sérülés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.

2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.