Hírek
2015. Szeptember 02. 00:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Osztrák ellenőrzés - Bajorországba 2500 menedékkérő érkezett vonaton Magyarországról

Nagyjából 2500 menedékkérő érkezett Bajorországba vonaton Magyarországról kedd délutánig. A német szövetségi rendőrség este ismertetett adatai szerint hétfő reggeltől összesen 3500 új menedékkérőt regisztráltak.
Bajorországban soha korábban nem regisztráltak másfél nap alatt ennyi menedékkérőt, pedig a tartomány a Németországba vagy Európa északi részébe igyekvő menekültek két fő útvonalának találkozásánál fekszik. Bajorországban éri el Németországot az úgynevezett balkáni migrációs útvonal és a menekülteknek a Földközi-tenger felől észak felé tartó áramlása is.
A rekord a Magyarországról menedékkérőket szállító vonatok révén állt elő. A BR bajor közszolgálati médiatársaság adatai szerint Münchenbe mintegy 1900 menedékkérő érkezett vonattal Magyarországról, további 600-an pedig az osztrák határnál fekvő Rosenheimbe. Sok gyerek volt közöttük.
A menedékkérőket a müncheni főpályaudvaron enni- és innivalóval fogadták, orvosi ellátást szerveztek számukra. A csecsemők számára tiszta pelenkát is osztottak. A bajor tartományi fővárosban spontán gyűjtés indult javukra. A müncheni rendőrség kedd délután a Twitter mikroblog portálon arra kérte az adományozókat, hogy ne vigyenek több élelmiszert és egyéb holmit, mert mindenből van elég.
A menedékkérőket a megérkezés után nyilvántartásba veszik és befogadó állomásokra szállítják. Bajorország a túlterheltség miatt segítséget kért a többi tartománytól. Baden-Württemberg már jelezte, hogy 200 menedékkérő elhelyezésének átvállalásával kisegíti a szomszédos tartományt.
Münchenbe az utóbbi időszakban naponta 400-500 menedékkérő érkezett, a Magyarországról indult vonatok miatt így hirtelen jelentősen megugrott a számuk. Nagyobb fennakadás azonban így sem történt, és a szövetségi rendőrség egyik szóvivője szerint többnyire nyugodt, és időnként "eufórikus" volt a hangulat a főpályaudvaron keddre virradó éjjel, amikor az első szerelvények megérkeztek.
A Bild című német lap online kiadása szerint nagyjából 100-100 menedékkérő Stuttgartba, illetve Frankfurtba érkezett kedden a Münchenből indult vonatokon. Németország északi részén, Alsó-Szászországban és Brémában is érezhető, hogy növekedik a vonaton érkező menedékkérők száma. Ők többnyire szíriaiak, irakiak és nyugat-balkániak.
pbm \ kkc \ kto \ spi
MTI 2015. szeptember 1., kedd 22:27
Fotó: Filep István/MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.