Hírek
2018. Július 19. 07:33, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - Fotós: Sellye KVŐ
Öt gyereket és egy nőt mentettek ki a Drávából

Hat fürdőzőt - köztük öt gyermeket és egy 36 éves nőt - mentettek ki a rendőrök a Drávából szerdán - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság (BMRFK) a rendőrség honlapján.
Azt írták: egy horgász tett bejelentést, hogy a folyó Felsőszentmártonhoz közeli szakaszán egy nő és egy gyermek egy kőgáton rekedt. Később derült ki, hogy rajtuk kívül egy fiút is elsodort a víz, akinek sikerült megkapaszkodnia egy ágban, illetve további három fiatal egy szigeten rostokol - tették hozzá.
A rendőrség két hajót is útnak indított: egyet Drávaszabolcsról, egy másikat Somogy megyéből. A sellyei rendőrök és tűzoltók közösen mentették ki az elsodródott 12 éves gyermeket a vízből, majd átadták a mentőknek.
Ezután a fiú kőgáton rekedt 36 éves édesanyját és a vele lévő 5 éves kisfiát mentették ki, végül a szigeten ragadt 14 éves fiút, valamint a 13 és a 15 éves lányokat is kihozták a partra - közölte a BMRFK, kiemelve, hogy a rendőrség, a tűzoltók és a mentők gyors közös akciójának köszönhetően senki nem sérült meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól