Hírek
2017. December 08. 14:33, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Pisztollyal fenyegetőző, zsaroló díler ellen emeltek vádat Zalaegerszegen
Negyvenezer forint tartozás helyett egymilliót követelt veréssel Zalaegerszegen egy kábítószer-kereskedő az egyik ismerősétől, akitől az autóját is meg akarta szerezni pisztolyokkal fenyegetőzve.
Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy egy fiatal férfi 60 ezer forinttal tartozott a vádlottnak, részben a tőle kapott marihuána ellenértékeként. A fiatal tavaly szeptemberben 20 ezer forintot törlesztett a tartozásából, de a vádlott a fennmaradó összeg helyett már egymillió forintot követelt.
A tartozás fejében a vádlott a fiatal férfi kevesebb mint félmillió forintot érő autójának átíratását kérte. Erről egy adásvételi szerződést is kitöltöttek a tulajdonos adataival úgy, hogy fenyegetésként a vádlott a gázriasztó- és gumilövedékes pisztolyait is elővette.
Az ezt követő hetekben a vádlott többször is követelte a tartozás megfizetését, egy alkalommal pedig barátjával személyesen is felkereste a fiatal férfit, amikor az edzésre érkezett a zalaegerszegi Jégcsarnokhoz. A földre lökték és rángatták a fiatalt, többször megrúgták és ököllel ütötték, miközben a megölésével és a kocsijának elvételével fenyegették.
A sértett 50 ezer forintot adott át nekik, de a bántalmazást tovább folytatták, amelynek végül a rendőrök vetettek véget. A bántalmazottnak a koponyája és a combja zúzódott, sérülései nyolc napon belül gyógyulóak voltak.
A vádlott mindezen túl másnak is értékesített kábítószert, a vádirat közel tucatnyi konkrét esetet sorol fel, de ezen túlmenően is több esetben adott el ismeretleneknek marihuánát. Maga is kábítószer-fogyasztó volt, egy közúti ellenőrzésénél is találtak nála, majd a házkutatásnál otthonában is drogot, vizeletéből pedig több alkalommal speed, marihuána, ecstasy és kokain fogyasztását igazolták.
A férfit társtettesként elkövetett zsarolással, testi sértéssel, valamint kábítószer-kereskedelemmel és kábítószer birtoklásával vádolják, társának pedig ugyancsak társtettesként elkövetett zsarolás és testi sértés miatt kell felelnie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
