Hírek
2020. Január 07. 10:28, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rakodógép gázolt halálra egy nőt egy ajkai üzemben
Halálra gázolt egy rakodógép egy nőt kedd reggel egy ajkai üzem területén - közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság a honlapján.
A Bakonyi Erőmű Zrt. az MTI-vel arról tájékoztatta: a cég saját hatáskörben is teljes körűen kivizsgálja a baleset körülményeit a hasonló esetek megelőzése érdekében.
A rakodógép tolatás közben ütötte el a mögötte dolgozó 53 éves alkalmazottat, aki a baleset következtében a helyszínen életét vesztette.
A baleset körülményeit az ajkai rendőrkapitányság vizsgálja.
Az ajkai erőművet üzemeltető Bakonyi Erőmű Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a baleset a létesítmény udvarán, a tüzelőanyag-tároló területén történt, az érintettek a cég két alvállalkozójának munkatársai.
Hozzátették, a történtekről haladéktalanul tájékoztatták a megyei rendőr-főkapitányságot és a megyei kormányhivatal munkavédelmi felügyelőségét, amelyek munkatársai azonnal kivonultak a helyszínre és megkezdték a baleset körülményeinek teljes körű kivizsgálását. Az erőmű mindenben együttműködik a hatóságokkal az eset tisztázása érdekében.
A Bakonyi Erőmű Zrt. vezetősége őszinte részvétét fejezi ki az elhunyt munkatárs családjának – áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
