Hírek
2017. December 04. 19:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a Liszt Ferenc repülőtér utasforgalma

Több mint egymillió utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren novemberben, korábban még nem volt példa ilyen novemberi forgalomra - tájékoztatta a Budapest Airport (BA) hétfőn az MTI-t.
Az év tizenegyedik hónapjának végéig 12 milliónál többen érkeztek és indultak a ferihegyi terminálokról.
A közlemény szerint december közepén indul a karácsonyi és az év végi nagyüzem, így idén a forgalom várhatóan megközelíti vagy túl is lépheti a 13 milliós utasszámot, jelentősen meghaladva a tavalyi 11,4 milliós rekordot.
A BA várakozása szerint a január-februárban szokásos forgalomcsökkenés jövőre visszafogottab lesz a korábbiaknál, azért is mert a 2017/18-as téli menetrendben 14 új járat indul Budapestről.
A BA emlékeztetett, a növekvő forgalom igényeinek kielégítésére két éve elindították a BUD 2020 elnevezésű, ötéves repülőtér-fejlesztési programot mintegy 160 millió euró, azaz 50 milliárd forint értékben.
Ennek keretében felújították az egyes futópályát, korszerűbb műszeres leszállító berendezést telepítettek, rövidesen megnyílik a repülőtéri szálloda, és jövőre átadják a nem-schengeni forgalmat bonyolító B-oldali utasmolót, ami 10 ezer négyzetméterrel bővíti az utasforgalmi területet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal