Városlista
2024. május 10, péntek - Ármin

Hírek

2012. Július 04. 12:20, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Rogán Antal: Magyarország megpróbálja egyedül megoldani a problémáit

Rogán Antal: Magyarország megpróbálja egyedül megoldani a problémáit

Magyarország nem szorul a német adófizetők támogatására és megpróbálja saját erejéből megoldani a problémáit - mondta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a Die Welt című német konzervatív lapban szerdán megjelent interjúban.

Rogán Antal úgy ítélte meg, hogy a választási ciklus második felében mindig nehezebb a frakcióvezető dolga, mert "nemcsak a saját döntéseket kell eladni, hanem hibákat is korrigálni kell".
A parlament és a kormány az utóbbi két évben elkövetett hibákat, ennek oka az volt, hogy az oktatási rendszer, az egészségügy és a szociális rendszer "egyszerűen finanszírozhatatlan volt". A törvényeket "nagyon rövid idő alatt" hozták meg, így "nem maradt elég tér a szükséges egyeztetésre és koordinációra". Az "Európából érkezett bírálatok" egy része ebből a tényből fakadt és "teljesen jogos volt" - fejtette ki.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy a sietség okai között ott volt-e a félelem attól, hogy a következő választás után nem lesz meg a kétharmados parlamenti többség, a frakcióvezető leszögezte: nincsen ilyen összefüggés, amennyiben pedig 2010-ben nem indították volna el a reformokat, akkor Magyarország "ma nagyon megszenvedné a gazdasági válságot". A reformok azonban elindultak, így más országokkal ellentétben Magyarország "nem szorul a német adófizetők támogatására" és megpróbálja egyedül megoldani a problémáit.
A gazdaság állapotával kapcsolatban kifejtette: "pillanatnyilag vélhetően nem is olyan rossz", hogy Magyarország nem tagja az euróövezetnek, hiszen ha a saját gondjai mellett az európai stabilitási alappal is törődni kellene, akkor Magyarországon sem jutna elég forrás semmire.
A magyarországi politikai légkörrel kapcsolatban elmondta: a politikai viták kiélezettek, de a magyar "olyan nép, amely nevén nevezi a dolgokat", magyar politikus pedig nem lehet sikeres, ha "érthetetlenül fogalmaz". A rasszista és antiszemita kijelentésekre vonatkozóan szigorítottak a parlamenti szólásszabadság szabályain, ugyanakkor "természetesen jobb lenne", ha az ilyen kijelentések tilalma a politikai kultúra része lenne, és nem "szankciókkal kellene szabályozni" - tette hozzá.
A Fidesz és a Jobbik viszonyára vonatkozó kérdéssel kapcsolatban Rogán Antal kijelentette: tévedés a két párt együttműködéséről beszélni. A Fidesz számára a Jobbik politikai ellenfél. A kormánypárt nem ért egyet a Jobbik értékrendjével, politikai stílusával és politikájának tartalmával sem, és "az is nagy tévedés, hogy a Fidesz a Jobbik szavazóira vadászik" - mondta.
Hozzátette: a Jobbik szavazóbázisának "legalább kétharmada" olyan emberekből áll, akik nem a jobboldali ideológiának, hanem a Jobbik "legveszélyesebb fegyverének", a szociális demagógiának "dőltek be".



http://www.welt.de/print/die_welt/politik/article107803441/Wir-loesen-unsere-Probleme-selbst.html

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 09. 13:28, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen

Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen az országba - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón, Budapesten.

2024. Május 09. 09:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor fogadta az állami látogatásra Magyarországra érkező kínai államfőt

Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó szerda este a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren fogadta Hszi Csin-pinget, a Kínai Népköztársaság elnökét és házastársát

2024. Május 08. 15:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának

A Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának a következő évek globális fejlesztési stratégiájában - írta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.

2024. Május 08. 10:19, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra

Egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra, egyre több magyar vállalat kereskedik kínai partnerekkel, nő a turisztikai forgalom és egyre több hallgatót fogadnak kölcsönösen egyetemeink