Hírek
2011. Augusztus 18. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Svájc nem rögzít, csak lazít
A befektetők csalódottak voltak a szerdai svájci kör után.
A piaci pletykákkal szemben a svájci jegybank nem jelentett be árfolyam-rögzítési célt az euróval szemben, csak plusz likviditás biztosításáról döntött a bankok számára. A korábbi 120-ról 200 milliárd svájci frankra emelik azt a látra szóló betétmennyiséget, amelyet a kereskedelmi bankok tartanak a központi banknál.
Ez az óvatos frankmennyiség növelés, csalódást okozott a piacon. Mint ahogy az is, hogy a kormány 2 milliárd frankos gazdasági támogatásról döntött mindössze az erős frankárfolyam ellensúlyozására, amely miatt főleg a svájci exportőrök szenvednek. Nagy mozgás volt egyébként tegnap a frank árfolyamában. A kurzus 234 és 242 között ugrált. Most éppen 236 forintot kell adni a svájci frankért.
Idehaza a kormányzati kommunikációs államtitkárság tájékoztatása szerint 576 ezer háztartásnak van lakáscélú jelzáloghitele, és minden ötödik magyart érinti a lakáshitelezés. Az eladósodott háztartások közel felének van devizaalapú lakáskölcsöne. A kormány kampányba kezd az árfolyamrögzítés mellett. Jelen pillanatban ugyanis a fizetési nehézségekkel küzdő adósoknak ez jelentheti az egyetlen túlélést. Persze nagy kérdés, hogy mi lesz 2014 után, a még inkább feltornyosuló hitelekkel.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
