Hírek
2019. Április 09. 12:43, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Száz nap múlva rajtol a Kékszalag

Száz nap múlva, július 18-án kezdődik a 51. Kékszalag, Európa leghosszabb és legrégebbi tókerülő vitorlásversenye.
„Legalább 500-600 hajó nevezésére számítunk” – mondta Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára az MVSZ keddi hírlevele szerint.
Kiemelte, a tavalyi Kékszalag azért volt különleges, mert az 50. versenyt rendezték, idén pedig két évfordulót ünnepelnek.
„Egyrészt az első Kékszalagra 85 évvel ezelőtt, 1934-ben került sor. Másrészt 2019-ben lett 90 éves a Magyar Vitorlás Szövetség” – nyilatkozott a főtitkár.
A 2018-as, jubileumi 50. Kékszalag Erste Nagydíjon több rekord született. Összesen 681 hajó adta le a nevezését és 545 csapat futott be a célba, erre korábban nem volt példa. A tavalyi versenyt több mint 12 órás idővel a svájci Safram nyerte, megelőzve a 13-szoros Kékszalag-győztes Litkey Farkas kormányozta PreVitalt és a Józsa Márton vezette Opel Fifty-Fiftyt.
A Kékszalag időrekordját az Opel Fifty-Fifty tartja, ez a hajó 2014-ben 7 óra 13 perc alatt teljesítette a távot. A 2018-as Kékszalagon a leghosszabb ideig versenyző vitorlás, a Végrehajtó nevű hajó volt, amely 46 óra 43 perc alatt ért körbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.