Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2016. Augusztus 30. 10:48, kedd | Belföld

Százmilliárd forintos beruházással 600 új munkahelyet hoz létre a Samsung Gödön

Százmilliárd forintos beruházással 600 új munkahelyet hoz létre a Samsung Gödön

Az európai piacra szánt elektromos autók akkumulátorainak gyártásába kezd a Samsung Gödön, a százmilliárd forintos beruházás keretében 600 új munkahely jön létre - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető kiemelte: komoly regionális verseny végén nyerték el beruházást, amelyért nagy infrastrukturális fejlesztéseket vállaltak a térségben, valamint Göd csökkenti a koreai cég vállalati terheit.
Csang Sze-ung, a Samsung SDI képviseletében arról beszélt, hogy 2018-ra tervezik elérni a teljes gyártókapacitást, amikor 50 ezer elektromos vezérlésű gépjárművet szolgálnak ki.

Címkék: göd, samsung

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán

Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.