Városlista
2025. augusztus 23, szombat - Bence

Hírek

2011. November 02. 14:25, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Százmilliókat takaríthatnak meg

Százmilliókat takaríthatnak meg

Azzal, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es és 2-es terminálja között lévő épületekbe költözik vissza a társaság, évi közel egymillió eurót takaríthatnak meg – írja a Világgazdaság szerdai számában.

Mint René Droese, a Budapest Airport (BA) ingatlangazdálkodási igazgatója a lapnak elmondta, a Strabag Építő Zrt. és a BA vezetői aláírták a Malév számára átépítendő irodaházakkal kapcsolatos legnagyobb szerződést. A már korábban a Malév által használt, de később megüresedő épületek bontása és átalakítása folyamatban van, több millió eurónyi beruházásról van szó. A befektető a BA, amely a jövőben is az épület tulajdonosa marad. A Malév ötéves bérleti szerződést kötött nagyjából tízezer négyzetméternyi irodaterületre.

A Világgazdaság emlékeztet arra, hogy a BA nemrég több fejlesztést is bejelentett, így három év múlva épülhet meg a közvetlen reptéri kapcsolattal rendelkező 3-4 csillagos szálloda a 2B terminállal szemben. Ez azonban csak egyik eleme annak a mintegy 300 millió eurós (82,5 milliárd forintos) fejlesztésnek, amely a következő 10-15 évben valósulhat meg a repülőtér területén. A beruházások által a jelenlegi 12 ezer munkahely mellett 10 ezer új jöhetne létre a légikikötőben és a hozzá kapcsolódó létesítményekben – írja a lap.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.