Hírek
2018. Augusztus 28. 11:53, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségikre
Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
Az október-novemberi időszakban az érettségizők rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgát tehetnek; előrehozott vizsgára most nem lehet jelentkezni.
Az őszi vizsgaidőszakban az erre kijelölt középiskolák és a megyei, fővárosi kormányhivatalok szerveznek érettségi vizsgákat. Az érintett középiskolák és a kormányhivatalok listája, valamint a jelentkezés benyújtásához kapcsolódó legfontosabb információk megtalálhatók az Oktatási Hivatal honlapján.
A vizsgák az írásbelikkel október 12-én indulnak, október 29-ig tartanak. Az emelt szintű szóbeli vizsgák kezdete november 8., a vége november 12. A középszintű szóbeli vizsgákat november 19-23. között rendezik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
