Hírek
2011. Szeptember 12. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Öt nap alatt el kell tüntetni a graffitiket

200 milliót költ a főváros a falfirkák és az illegálisan kiragasztott plakátok eltávolítására a jövőben.
A közbeszerzési eljárással kiválasztott konzorciumnak öt napon belül el kell távolítania a graffitiket, és járőrbrigádot is fel kell állítania. A budapesti városképért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről.
Óbuda három pontján szabad a graffitizés, máshol viszont ugyanez a mozdulat már börtönt ér. Január 1-je óta az állam nem tolerálja a falfirkálást, és minden formáját szabadságvesztéssel bünteti. Ha az okozott kár 20 ezer forint alatt marad, egy év jár érte, de ha az elkövető műemléket rongál meg, három év börtönt kockáztat.
A Fővárosi Közterület-fenntartó nettó 200 millió forintot fizet egy cégnek a falfirkák eltávolításáért. A kft.-t közbeszerzési eljárással választották ki. A vállalkozás dolgozott már Budapesten, ahogy az ország más városaiban is. A szerződés szerint az Ifotech Clean Kft.-nek öt napon belül kell eltávolítania az illegális rajzokat.
A budapesti városképéért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak is, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről. A kiskaput ő is látja, a szabályozást könnyen kijátszhatják a magyar graffitisek. Elég, ha átlépik a határt és a szomszédos országokban veszik meg a festékszórókat. Ughy Attila egyébként átvenné az óbudai példát, és a fővárosba vezető utak mentén megengedné a zajvédő falak kidekorálását. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját