Hírek
2022. December 02. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Társaikat terrorban tartó fiatalkorú lányokat ítéltek el Miskolcon
Három és fél év, valamint három év és két hónap szabadságvesztésre ítélt a Miskolci Törvényszék két fiatalkorú lányt, akik \"terrorban tartották\" a nevelőotthonukban lakó három társukat.
Majoros Tünde közleménye szerint a fiatalkorú vádlottakat a törvényszék társtettesként elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka minősített esetei, illetve személyi szabadság megsértése miatt marasztalták el.
A részletekről közölték, hogy a fiatalkorú vádlottak és gyermekkorú társuk három, velük azonos miskolci nevelőotthonban lakó fiatalkorú sértettet tartottak rettegésben. Őket erőszakkal és fenyegetéssel prostitúciós tevékenységre próbálták rávenni, kettejüket szekrénybe zárták, máskor megakadályozták, hogy a gyermekotthon szobáját elhagyja. Érzelmileg és fizikailag is félelemben tartották a lányokat - ismertette a sajtótitkár.
Hozzátette, hogy a terheltek az előkészítő ülésen beismerték bűnösségüket, és lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról.
Az ítéletet a terheltek és védőik tudomásul vették, az ügyész három munkanapot fenntartott a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
