Hírek
2017. Június 19. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Több mint 700 katona kapott ételmérgezést Nyugat-Törökországban

Ételmérgezést kapott 731 török katona az ország nyugati részében - jelentette vasárnap az Anadolu török állami hírügynökség Manisa tartomány főügyészére, Akif Celalettin Simsek közleményére hivatkozva.
A beszámoló szerint Simsek kifejtette: az érintettek orvosi ellátásban részesültek, a hatóságok pedig őrizetbe vették annak a cégnek 21 alkalmazottját, amelyik az adott laktanya élelmezéséért felelős. A beteg katonák egyike sincs életveszélyben - hangsúlyozta a főügyész.
Mint írta: a vacsorát követően a katonák egy csoportja szédülésre, gyomorfájdalomra és hányingerre panaszkodott. Az érintettektől vér- és vizeletmintát vettek, a gyanús vacsorából pedig mintákat küldtek laboratóriumi vizsgálatra.
Május 24-én ugyanabban a manisai laktanyában hasonló eset történt, akkor egy katona meghalt. Akkor szalmonellózis okozta a bajt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.