Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2021. November 01. 08:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Több mint ezerkétszáz határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Több mint ezerkétszáz határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Péntektől vasárnapig 1246 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 537, szombaton 378, vasárnap 331 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök. Emellett a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak két határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén - az idei évben az eddigi legtöbb - 2865 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - október 18-tól 24-ig - a feltartóztatottak száma 2572 volt. Emellett az elmúlt héten a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak hét határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 32 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán

Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.