Hírek
2017. Szeptember 01. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint húsz robbanótestet szállítottak el a budapesti Baka utcából
Több mint húsz robbanótestet találtak Budapest II. kerületében, a Baka utcában egy építési területen csütörtökön, a világháborús hadianyagokat későbbi megsemmisítésre gyűjtőbe vitték
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.
Markovics Zita elmondta, hogy a terület átvizsgálásának befejeztével visszatérhetett otthonába az érintett hat társasház több mint ötven lakója.
A kommunikációs tiszt tájékoztatása szerint főként aknagránátokra bukkantak. Előkerültek egyebek mellett német aknavető gránátok, kézigránátok, de egy szovjet sorozatlövő rakétát és több mint tíz kilogrammnyi robbanótest-maradványt is találtak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
