Hírek
2018. Szeptember 07. 14:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint százrendbeli befektetési csalással vádolnak egy budapesti nőt
Több mint százrendbeli üzletszerű csalás bűntettével vádolnak egy budapesti életbiztosítót, aki ügyfeleinek 2007 és 2015 között 800 millió forint kárt okozott befektetési csalásokkal
- közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel. A vádirat szerint a 57 éves nő 118 embernek - családtagjainak, barátainak, gyülekezete tagjainak és más ügyfeleknek - olyan befektetési lehetőségeket kínált, amik nem léteztek, illetve amelyekre nem volt jogosultsága.
A vádlott három fajta befektetési lehetőséget kínált: az egyik ajánlata egy nem létező befektetési alap volt, a másik egy gépjármű-befektetés, amely végére a vádlott magas hozamot vagy autót ígért a sértetteknek. A harmadik típusú csalással a vádlott rendkívül magas hozamot helyezett kilátásba, eszerint az átadott összeg 6 hónapon belül akár 3-4-szeresére is nőhetett.
A vádlott kezdetben az egyes ügyfelek kifizetését a többi ügyfele pénzéből teljesítette, majd 2015-től különböző okokra hivatkozva nem fizetett, és 2015 nyarától elérhetetlenné vált - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
