Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2020. Október 06. 17:34, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok

Több rendőrautó is összetört a menekülő autós - VIDEÓVAL

Több rendőrautó is összetört a menekülő autós - VIDEÓVAL

Az eset Pécsen történt kedden. Kiderült, hogy a férfi drogot fogyasztott és jogosítványa sem volt.

Egy gyorshajtót akartak megállítani a rendőrök Pécsen az 57-es főúton 2020. október 6-án délelőtt. Az autót vezető férfi azonban a rendőri jelzést figyelmen kívül hagyva továbbhajtott. A járőrök követni kezdték az autóst, aki menet közben érintőlegesen nekiütközött egy rendőrautónak, egy másik rendőrautó az autós miatt nekiment egy jelzőlámpának, a menekülő végül Pécsen a Pákolitz István utca és a Szeptember 6. tér kereszteződésénél karambolozott egy harmadik, civil jellegű rendőrautóval.

A férfi ezt követően kiugrott az autójából, és futva próbált menekülni, de a rendőrök elfogták. A 23 éves pécsi férfiról kiderült, hogy nem rendelkezik vezetői engedéllyel, és a vele szemben elvégzett drogteszt pozitív jelzést adott, ezért a sofőrt további intézkedésekért előállították a rendőrkapitányságra – közölte a rendőrség.

A férfi ellen cserbenhagyás, közúti veszélyeztetés és kábítószer birtoklása miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság. A hivatalos személy elleni erőszak elkövetését az ügyészség vizsgálja. A videófelvételek alapján a rendőrök összesítik a sofőr által elkövetett szabálysértéseket, és azok miatt szabálysértési eljárás is indul ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet