Hírek
2018. Szeptember 24. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb hidegfronttal kezdődik a hét

Viharos széllel újabb hidegfront érkezik a hét elején, eső is várható, de sok lesz a napsütés is.
Helyenként 20, míg másutt inkább 15 fok körül alakulnak a maximumok, a leghidegebb órákban viszont néhol fagyra is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn a déli órákig a déli és keleti megyékben is megszűnik a csapadék. A kora délutáni órákra a délkeleti megyékben is kisüt a nap. A szél viszont sokfelé viharos lesz, délutántól a légmozgás jelentősen mérséklődik. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-15, a legmagasabb 15-19 fok között várható.
Kedden napos idő valószínű, de néhol kialakulhat kisebb zápor. Emellett többfelé megerősödik a légmozgás. A minimumhőmérséklet általában 4-9 fok között alakul, de a szélcsendes helyeken ennél hidegebb lehet, ott már talajmenti fagy is valószínű. A nappali maximumok 12-17 fok között alakulnak.
Szerdán több órára kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 6 fok között alakul hőmérséklet, többfelé lehet talajmenti fagy. Napközben 13-18 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön és pénteken napos idő várható, csapadék nélkül. Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet általában plusz 1 és 8 fok között várható, talajmenti fagy többfelé, légköri fagy az északi völgyekben lehet. Pénteken a leghidegebb órákban 4-10 fok lesz. A nappali maximumok csütörtökön 16-21, pénteken 19-24 fok között alakulnak.
Szombaton ismét többfelé megerősödik a szél, néhol eső, zápor is előfordulhat. A minimumhőmérséklet 7-12, a maximumhőmérséklet 15-20 fok között valószínű.
Vasárnap sok lesz a napsütés, csapadék nem várható, de időnként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 2-8 fok lesz. Napközben 14-19 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól