Hírek
2021. Július 08. 16:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újabb nagy adag Pfizer-vakcina érkezett

Újabb 260 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett a héten Magyarországra, így az amerikai-német gyártó már 6,3 millió adag oltóanyagot szállított az országba.
A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy a mostani már a 29. magyarországi szállítmány a két vállalat által kifejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból.
Hozzátették, a Pfizer már fél éve szállítja heti rendszerességgel a Covid-19 elleni vakcináját az oltópontokra. Az első negyedévben több mint 1,5 millió adag, a második negyedévben pedig több mint 4,5 millió adag oltóanyagot szállított Magyarországra.
Mint írták, a Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint ez év végéig több mint 2,5 milliárd adag koronavírus-vakcinát gyárt és szállít világszerte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól