Hírek
2018. Június 11. 10:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újszülöttjét megölő nő ellen emeltek vádat
Fegyházbüntetést kér az ügyészség arra a 42 éves nőre, aki tavaly tavasszal Felsőzsolcán a kerti vécébe dobta újszülöttjét - tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei főügyész hétfőn az MTI-t.
Miskolci László közölte: a vádlott - aki a férjével hat gyermeket nevel - eltitkolta terhességét környezete előtt. Testalkatának megváltozását daganatos betegségre fogta, orvoshoz menni azonban családja kérésére sem volt hajlandó.
Tavaly májusban az asszony erős hasi görcsökre panaszkodott, ezért férje és lánya a kerti árnyékszékhez kísérte. Ott szülte meg a csaknem háromkilós, életképes fiút, akit aztán a vécébe dobott. Mivel a nő erősen vérzett, mentővel kórházba vitték, ahol megállapították, hogy nem sokkal korábban szült, ezért értesítették a rendőrséget.
A nőt a főügyészség tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolja és fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
