Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2018. Június 11. 10:16, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Újszülöttjét megölő nő ellen emeltek vádat

Újszülöttjét megölő nő ellen emeltek vádat

Fegyházbüntetést kér az ügyészség arra a 42 éves nőre, aki tavaly tavasszal Felsőzsolcán a kerti vécébe dobta újszülöttjét - tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei főügyész hétfőn az MTI-t.

Miskolci László közölte: a vádlott - aki a férjével hat gyermeket nevel - eltitkolta terhességét környezete előtt. Testalkatának megváltozását daganatos betegségre fogta, orvoshoz menni azonban családja kérésére sem volt hajlandó.

Tavaly májusban az asszony erős hasi görcsökre panaszkodott, ezért férje és lánya a kerti árnyékszékhez kísérte. Ott szülte meg a csaknem háromkilós, életképes fiút, akit aztán a vécébe dobott. Mivel a nő erősen vérzett, mentővel kórházba vitték, ahol megállapították, hogy nem sokkal korábban szült, ezért értesítették a rendőrséget.

A nőt a főügyészség tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolja és fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.