Hírek
2021. November 11. 15:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Vádat emeltek két egykori rendőr ellen
A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat három férfi,
köztük két egykori rendőr ellen a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsánál.
Központi Nyomozó Főügyészség az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben azt írta, hogy 2019 májusában a két rendőr határrendészeti járőrszolgálatot látott el Hajdú-Bihar megyében, amikor egy két település közötti útszakaszon megállítottak egy fát szállító pótkocsit vontató járműszerelvényt.
A rendőrök intézkedni kezdtek a járművet vezető 49 éves férfival szemben és közölték vele, hogy szabálysértést követett el, mert a járműszerelvénnyel az adott úton nem közlekedhetne.
Amikor az egyik rendőr az intézkedés helyszínéről kissé eltávolodott, a másik rendőr felajánlotta a férfinak, hogy ha pénzt ad nekik, akkor elkerülheti a szabálysértési eljárást és a szankciót. A férfi ebbe beleegyezett és megkérdezte, mennyit adjon, amire a rendőr azt válaszolta, hogy "mindkettőjüknek elegendőt".
A férfi ezután a neki korábban visszaadott forgalmi engedélybe rejtve, egy tízezer forintos bankjegyet adott át a rendőrnek, aki a pénzt magához vette, majd azt társának adta, aki ezzel egyetértve, azt kabátjának belső zsebébe tette.
A sofőr a történteket távozása után jelezte főnökének, aki minderről értesítette a rendőrök elöljáróit, akik egy ellenőrzés keretében megtalálták náluk a jogtalan előnyként elfogadott bankjegyet.
A korrupciós pénzt átadó férfi a nyomozás során beismerő vallomást tett, míg a két rendőr - akiknek azóta megszűnt szolgálati jogviszonya - tagadta a bűncselekmény elkövetését.
Az ügyészség vádiratában a vesztegető férfival szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett, míg a volt rendőrökkel szemben végrehajtandó szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
