Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Október 31. 18:43, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Véget ért a sztrájk a brüsszeli repülőtéren, csütörtöktől helyreáll a forgalom

Véget ért a sztrájk a brüsszeli repülőtéren, csütörtöktől helyreáll a forgalom

Véget ért a csomagkezelők sztrájkja szerda délután a brüsszeli Zaventem repülőtéren, és így hat nap után csütörtöktől teljesen helyreáll a forgalom.

A rossz munkakörülmények, az alacsony bérek és a konzultáció hiánya miatt a múlt hét csütörtök este megkezdődött munkabeszüntetés azt a nagyjából harminc légitársaságot érintette, amelyeknek a poggyászkezelését az Aviapartner földi kiszolgálócég végzi.

A belga sajtó szerdán arról számolt be, hogy az Aviapartner vezetőinek és a cég munkatársainak érdekeit védő szakszervezeteknek végül sikerült megállapodniuk, és így délután véget ért a sztrájk.

Az egyezség értelmében jobb munkakörülményeket fognak biztosítani a dolgozók számára, csökkentik a terhelésüket és új felszereléseket is vásárolnak.

Összesen 960 járatot töröltek a sztrájk hat napja alatt, a zavarok 115 ezer utast érintettek. A héten ráadásul iskolaszünet van Belgiumban, s ez a szokásosnál is nagyobb utasforgalmat jelentett.

A Zaventem a legnagyobb forgalmat lebonyolító repülőtér Belgiumban, tavaly 25 millió utast fogadott, szemben a második legnagyobb, bár ugyancsak főként Brüsszelt kiszolgáló Charleroi 7 millió utasával.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.