Városlista
2025. augusztus 23, szombat - Bence

Hírek

2011. November 29. 07:48, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu

Visszavonja javaslatait a bankszövetség?

Visszavonja javaslatait a bankszövetség?

A kormány és a pénzintézetek között elmérgesedett hangulat miatt a bankszövetség elállhat a devizahiteleseket érintő javaslatcsomagjától – értesült a Magyar Nemzet.

Mint a lap keddi számában írja, nem kizárt, hogy a bankszövetség kihátrál a már benyújtott javaslatok mögül. A Magyar Nemzet információi szerint a fagyos hangulat fő oka az a kormány által elfogadott rendelet, mely szerint a munkaadók 7,5 millió forintig adómentes támogatást adhatnak végtörlesztő dolgozóiknak. Annak ellenére, hogy Matolcsy György három hete azt ígérte a pénzintézeteknek, hogy a kormány és a bankok közötti tárgyalások lezárultáig nem változik az adósmentés jogi háttere. Tovább bonyolítja a helyzetet – írja a Magyar Nemzet –, hogy a hírek szerint a kormány végtörlesztést segítő programot készít a közszférában dolgozók számára is. Ezek hatására pedig a lap információ szerint a hazai bankszektor legjelentősebb képviselőiben is kétségek fogalmazódtak meg a tárgyalásokkal kapcsolatban.

A nemzetgazdasági tárca viszont derűlátó. Mint a Magyar Nemzet kérdésére közölték: a problémákat közösen kell megoldani, és a kormány kapott is erre vonatkozó javaslatokat. A minisztérium válaszában többek között az áll, hogy a Magyar Bankszövetség javaslatcsomagja 6-8 megfontolásra érdemes eszközt javasol. Ezekről a kabinet a következő két hétben alakítja ki a véleményét – olvasható a Magyar Nemzetben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.